Recenze Sony Ericsson

Ověřený zákazník OKAY.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. ledna 2013

Zakoupeno v OKAY.cz

• Telefon přesně podle mých představ, vše funguje tak jak má. Rychlý, přehledný velký display a skvělý fotoaparát. Rozhodně doporučuji.
  • Nic.

• Perfektní výsuvná klávesnice - velmi příjemné klávesy
  • Možnost doinstalování aplikací na přání (podporuje android)
  • Oproti dosud testovaným telefonům je displej opravdu citlivý (na doteky)
  • Poměrně silný blesk (s aplikací možno používat jako baterku)
  • V balení i 8GB paměťová karta.
  • Vrzající kryty vůči sobě při psaní na výsuvné klávesnici.
  • Od prvního dne rovněž silně vrže tlačítko "domů" pod displejem.
  • Reproduktor na zadní části telefonu - na měkkém není slyšet zvonění/přehrávač.
  • Oblá zadní část telefonu - pokud je telefon položen (třeba na stole) tak se při psaní na výsuvné klávesnici nepříjemně houpá. Polovina aplikací určena pro uživatele facebooku - kdo je nechce, musí je složitě ručně po jedné zablokovat.
  • Oproti jiným dosud testovaným telefonům velmi slabá wifi.
  • Nepříjemně mě překvapilo, že připojení není klasické USBmini, ale zase speciální.
  • Pro vytažení paměťové karty nutno sundat kryt i baterii. Kryt baterie ale evidentně nevydrží časté otevírání, takže na výměnu SIM a microSD karet zapomeňte.
  • Poměrně těžký telefon.
  • Výdrž baterie rozhodně neohromí.

Telefon jsem vybral hlavně kvůli výsuvné klávesnici, s níž jsem plně spokojen. Rovněž 8GB foťák není nejhorší, ikdyž očekával jsem přece jen o něco lepší fotky. Doporučuji ale fotit/točit bez zoomu. Jako základní minus vidím systém android, kterého nejsem fandou. Je třeba si dávat pozor hlavně na to, že by rád a často chtěl stahovat data. Většinu jeho aplikací se ale dá nahradit jinými dle přání a zdarma. Co se ale nahradit nedá a silně mi vadí, je úplně jiná logika správy sms zpráv, kde zprávy řadí do jakýchsi konverzací podle osob...

Ověřený zákazník Dobirkamobil Ověřený zákazník

Zakoupeno v Dobirkamobil

• jedná se o dárek, nemohu hodnotit
  • zatím nic

zatím bez připomínek

dizain

Přidáno: 20. ledna 2013

• foťák
  • OS
  • klávesnice
  • nechci jen dotykáč, proto tato kombinace mi vyhovuje
  • příjemně se drží
  • nic mě nenapadá

ostatním bych ho doporučila
má vše, co potřebuje běžný uživatel a něco i navíc

Přidáno: 20. ledna 2013

• slabý výkon pouze 1 jádrový procesor nekupovat!!!!!

nekupovat!!!!!!!!!!!!!

• HW klávesnice!!!
  • Jemný displej s výbornou svítivostí (BRAVIA)
  • Design - prohnutá záda a stříbrný lem jsou efektní
  • HDMI - perfektní pro připojení k TV a hraní her
  • Perfektně odladěný systém ve verzi 2.3 (GingerBread)
  • Výdrž na baterii - s daty v pohodě 2 dny, bez dat i 4 dny.
  • Jednoznačně oficiální Android 4 ICS - nechutně zalagované!!!
  • Vypínací tlačítko - je malé a špatně umístěné
  • Notifikační dioda - ten, kdo jí umístil na pravý bok, to neměl v hlavě v pořádku.
  • Zadní strana je ve spodní a dolní části velmi náchylná na oděrky od pokládání.
  • Minimum příslušenství - pouzdra, obaly, kryty, apod.

Zprvu bych chtěl napsat, že jsem přešel z legendární malé XPERIE - Mini Pro. To byl mobil, který neměl chybu, byl jsem na něj zvyklý a psaní mailů, či chatování s přáteli na Facebooku bylo hračkou. Když mi oficiální systém přišel nudný a pomalý, nahodil jsem alternativní ROM ve formě CyanogenMODu 9 ("dále jen CM"), nataktoval procesor na užásných 1,6GHz a byla spokojenost. Jenže jsem toužil po něčem větším a přitom jsem se nechtěl vzdát HW klávesnice. Našel jsem XPERII Pro, kterou mám nyní 2 měsíce a kterou je velmi obtížné sehnat. Já jí sehnal na Aukru jen lehce použitou a jsem vážně nadšený. Koupil jsem jí s čistým GingerBreadem, takže rychlost byla vážně perfektní, mobil běhal jak kolovrátek. Před týdnem jsem se dostal do stavu, kdy jsem potřeboval specifické aplikace fungující pouze pod ICS a také jsem potřeboval trošku normálnější multitasking, než je ten v Perníku. Připojil jsem tedy mobil k PC Companion a započal instalovat oficiální ICS. Proces trval asi 15 minut. Ihned po přechodu jsem tušil, že jsem udělal obrovskou chybu. Mobil lagoval, při přechodu mezi plochami se neskutečně sekal. Vstup do dialeru či SMS trval i 5 vteřin, bylo to šílené. Nevydržel jsem to ani 3 dny, tak jsem začal hledat info o customROMkách. Našel jsem odladěnou CM10, která je postavená na nejnovějším Androidu 4.1.2 Jelly Bean. Nové verze jsou již perfektně funkční a funguje nejed foťák, ale i HDMI. Nuže jsem započal mobil flashovat, odblokoval jsem bootloader, stáhl ZIP soubor s ROMkou, nahrál kernet, který byl v ZIPu přibalen, vstoupil jsem při současném držení tlačítka Menu do Recovery a nahrál ROMku. Celý proces trval asi 20 minut. Poté jsem jen dohrál GAPPS, což je podpora Android Marketu, protože defaultně jsou customROMky čisté.
Musím ovšem uznat jedno - CM10 je pekelně rychlá, project Butter je výborná věc a mobil šlape mnohem lépe jak s oficiálním GingerBreadem. Baterie s přehledem 2,5 dne, takt procesoru mám stabilně na 1,4GHz (max. je 1,6GHz). Teprve po nahrátí CM10 je radost mobil používat, vážně je to skok o několik levelů výše. Co se týká záruky, netřeba se bát. Na foru XPERIA.cz se toto řeší, stačí nahrát zpět oficiální ROM a pak opět podle návodu zamknout bootloader a je nikdo nic nepozná. Perfektně fungující mobil mi za těch 20 minut práce stálo.
Se samotným povedením mobilu nemám problém, výkon stačí na hry typu GTA3, NFS, apod. Displej má perfektní svítivost a barvy, což nejvíce vynikne právě u CM10, kde je Jelly Bean mnohem barevnější, jak ofic. systém od Sony. Fyzická klávesnice je vyladěná, nevydává žádné zvuky, mačká se trošku ztuha, ale dá se zvyknout. Mechanismus vysouvání je bezproblémů. Byť je to model z roku 2011, stále je velmi oblíbený a v kombinaci s customROM je to naprosto skvělá volba. Za sebe mohu jen a jen doporučit.. :-)

• dobrý foťák
  • velký displej (hezké barvy)
  • nemá dotyková tlačítka (zpět, domů, možnosti)
  • výdrž baterie při aktivním používání maximálně den
  • balení neobsahuje HDMI kabel (není velký problém)

Telefon jsem si koupila zhruba před necelým měsícem a jsem s ním zcela spokojená. vše funguje jak má, telefon je svižný a má snadné používání. v balení byly taky dobrá sluchátka s většímy a menšímy náhradnímy špunty. ocenila jsem taky senzor v horní části telefonu (při telefonování když dám k telefonu ucho, displej se zhasne, takže nemůže dojít např. k ukončení hovoru).

• QWERTY klávesnice
  • velmi kvalitní a ostré fotografie
  • Wifi
  • Přehledné menu
  • snadné ovládání
  • Trochu větší do ruky

Tento telefon jsem si vybrala hlavně pro to, že jsem chtěla dotykový mobil, ale nechtěla jsem psát na dotykové klávesnici a tento telefon je skvělým kompromisem. Zkušenosti mám zatím dobré a doufám že ani špatné nepřijdou. Používá se velmi dobře, jak jsem řekla, qwerty kllávesnice je super.

Přidáno: 18. ledna 2013

Má vše co potřebuji

Přidáno: 18. ledna 2013

• perfektní chytrý telefon

jsem moc spokojená

Ověřený zákazník Mobil se zárukou Ověřený zákazník

Přidáno: 17. ledna 2013

Zakoupeno v Mobil se zárukou

• Jednoduché ovládání, srozumitelný návod, výborný fotoaparát.
  • Výsuvná konstrukce
  • perfektní klávesnice

Důležitý byl pro mne fotoaparát a klávesnice,
zkušenosti zatím sbírám, ale nemám žádné výhrady - zatím,
určitě tento mobil doporučuji,
nic mne nenapadá na co si dávat pozor.

Přidáno: 17. ledna 2013

(naposledy upraveno 17. ledna 2013)

• hw klávesnice
  • foťák 8M

Moje předcházející telefony byly Nokie 5800 a N97.
Už bych Nokii nechtěl :-D

• Baterie
  • Foťák
  • MP3
  • Wifi

Hele lidi prosím vás jak se v nastaveni nastvay aby se ukazovaly kontakty ze simky a aby se nekopirovaly do mobilu??

• poměr ceny a výkonu

ok

• úžasná klávesnice
  • kvalitní foťák
  • dobrá výbava
  • HDMI
  • radio
  • při přechodu na Android 4.0.4 už dioda nebliká při mailech a SMSkách (pouze při zmeškaném volání)

Je to jeden z posledních modelů s hardwarovou klávesnicí.
Má super výbavu, za rozumnou cenu.
Pro ty, co na mobilu hodně píšou dlouhé maily, poznámky a smsky, tak jasná volba.

Ověřený zákazník Mobily Ostrava Ověřený zákazník

Přidáno: 14. ledna 2013

(naposledy upraveno 20. ledna 2013)

Zakoupeno v Mobily Ostrava

• Pohotové ovládání
  • mnoho funkcí
  • podporuje formát MS word - pro mě k nezaplacení
  • kvalitní fotoaparát
  • poměrně tenký zadní kryt- nebezpečí zlomení
  • nutnost castých aktualizací

Z telefonem jsem spokojen nadmíru, až na dva menší nedostatky viz. nahoře. jinak telefon mohu doporučit,jiste splní očekávání i velice náročných uživatelů

Ověřený zákazník MobilPlanet.Cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. ledna 2013

Zakoupeno v MobilPlanet.Cz

• display
  • foťák
  • ovládání
  • při více spuštěných aplikacích trošku zasekává.. i muziku..

myslím si, že při slušném chování k telefonu to bude velice dobrý telefon..

Přidáno: 13. ledna 2013

• ůžasný fakt ;))
  • občas se souloží

fájný

Přidáno: 13. ledna 2013

Dobrý den, objednal jsem si tento výborný smartphone přes internet a přišel od firmy orange, která blokuje aktualizaci na nejnovější android, a tak bych se vás všech rád zeptal jestli nevíte, jak to bude. Jestli jí firma uvolní? nebo uvolnění aktualizace nemám očekávat ? poraďte prosím :) ( neoficiální aktualizaci pomocí rootu nechci z důvodu ztráty záruky)

Zobrazuji 401 - 420 ze 500 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25